Jdi na obsah Jdi na menu
 


Billie Joe Armstrong

 • Narozen: Rodeo, California, USA
 • Stav: ženatý, manželka Adrienne Nesse
 • Děti: Joseph Marciano (1995) a Jakob Danger (1998)
 • Nástroje: kytara, harmonika, mandolína, bubny, piáno

Billie Joe Armstrong přišel na tento svět 17.února roku 1972 jako nejmladší ze šesti dětí.Jeho otec byl jazzman a řidič kamiónu, zatímco jeho matka servírkou v lokální restauraci jménem Rock's Hickory Pit. Byla také velkým fanouškem country hudby, kterou milovala. Billie začal se zpíváním, když mu bylo pouhýyh 5 let. Chtěl obcházet nemocnice a zpívat tam nemocným, aby se cítili lépe. Poté nahrál svůj první song 'Looking for Love' u místní nahrávací firmy Fiat Records. Jeho otec se rozhodl, že mu dá elektrickou kytaru, kterou pojmenoval prostě 'Blue'. Billie do dneška používá několik replik této kytray. Kytara byla to poslední co stihl jeho otec Billiemu dát. Když bylo totiž Billiemu 10 let, tak jeho otec zemřel na rakovinu. Jeho matka stále pracovala v Rock's Hickory Pit, Valleio, California. Musela živit jak sebe, tak svých 6 dětí. Billie a Mike později v této restauraci pracovali.  

 Billie Joe Armstrong   

 

Tré Cool

 • Narozen: Frankfurt, Německo
 • Stav: 2x rozvedený, poté zasnoubený s bubenicí The Donnas — Donnou C., nyní má pravděpodobně novou přítelkyni Megan
 • Děti: Ramona (1995 z prvního manželství), Frankito (2001 z druhého manželství)
 • Nástroje: bubny, acordión a kytara

Nejmladší člen kapely Green Day Tré Cool vyhrál v roce 2005 anketu o nejlepšího bubeníka punk a alternativního rocku vyhlášenou časopisem Drum. Tré si, bohužel pro nás, své soukromí bedlivě střeží, a tak se o něm toho tolik neví, přesto jsme se pokusili sebrat alespoň nějaké informace, které možná ještě nevíte, nebo jste nevěděli, do kterého období jeho života je zařadit.

Tré Cool 

 

Mike Dirnt

 • Narozen: Berkeley, Californie, USA
 • Stav: rozvedený, nyní zasnoubený s přítelkyní Sarah???
 • Děti: Estelle Desiree (1997) s exmanželkou
 • Nástroje: baskytara, kytara, bubny

Michael Ryan Pritchard, dneska známý jako Mike Dirnt, se narodil 4. května roku 1972 do chudoby. Mikeova máma byla závislá na heroinu. Ještě když byl dítě, byl nabídnut k adopci. Během svého dětství střídal svoje rodiny po chvilkách. Když bylo Mikeovi pouhých 6 let jeho adoptivní rodiče se rozešli. Mike zůstal s adoptivní matkou a starší sestrou. Mike potkal Billieho Joe v 5. třídě ve školním bufetu a od té doby jsou nejlepšími kamarády. Nakonec si Mike pronajmul byt v Billieho baráku a společně pracovali v restauraci, kde pracovala Billieho máma. Oba, Billie i Mike, byli fascinování punkrockovou muzikou a založili spolu skupinu Sweet Children. Narozdíl od Billieho měl Mike na střední škole dobré známky a má za sebou dokonce několik seminářů na společensko-vědní fakultě.

Mike se oženil se svou dlouholetou přítelkyní Anastasií v roce 1996 a jejich dcera Estelle Desiree se narodila v dubnu roku 1997. Mike svou dceru strašně miluje a jeho přezdívka pro ní je: 'Hero'. Dnes jsou Mike a Anastasia rozvedení, ale jsou stále dobří přátelé. Mike nyní žije v Oakland, Californie, USA.